Nowe mieszkanie – jak zaprojektować wnętrza?

Nowe mieszkania obecnie sprzedają się bardzo dobrze. Do dyspozycji mamy zarówno niewielkie kawalerki, jak i duże mieszkania dla większych rodzin. Najwięcej osób decyduje się na zakupienie nowego lokum w stanie deweloperskim, czyli musimy jeszcze je wykończyć, aby móc w nim zamieszkać. Czy warto wtedy aranżować wnętrza samodzielnie?

Gdy kupujemy nowe mieszkanie, jest ono jak pusta kartka, którą dopiero będziemy zapisywać tak, jak chcemy. Wszystko zależy od nas, a ogromny wybór w sklepach daje nam praktycznie nieograniczone możliwości. Gdy chcemy zdecydować się na mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy wobec tego przemyśleć, jak je urządzimy.

Kiedy warto urządzić wnętrze samodzielnie?

Gdy masz czas i koncept, jak ma prezentować się twoje wymarzone mieszkanie, samodzielne wykonanie aranżacji nie powinno być dla ciebie wyzwaniem. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dobieranie materiałów, mebli, dekoracji oraz innych elementów wyposażenia wnętrz może być bardzo czasochłonne. Wprawdzie możemy już wyszukiwać je przez internet, ale musimy pamiętać o tym, że najczęściej zaplanowany na to czas i tak będzie niewystarczający.

Oczywiście, najlepiej nie kupować niczego bez wcześniejszego projektu. Możemy wykonać go samodzielnie na kartce papieru albo z użyciem programów komputerowych. Dopiero na takiej podstawie zacznijmy wyliczać, ile materiałów będziemy potrzebowali i jakie wymiary mebli będą odpowiednie.

Kiedy warto skorzystać z pomocy projektanta?

Gdy jednak nie masz czasu lub pomysłu na to, w jaki sposób urządzić swoje wymarzone mieszkanie, warto pomyśleć o pomocy ekspertów. Możemy wynająć projektanta wnętrz lub wtedy, gdy chcemy kupić nowe mieszkania w Warszawie lub w innym mieście, możemy zdecydować się na opcję ich wykończenia „pod klucz”, a wtedy w cenie otrzymamy projekt wnętrza.

Skorzystanie z opcji wykończenia mieszkania „pod klucz” ma też wiele innych zalet, między innymi wygodę, oszczędność czasu oraz pieniędzy, ponieważ wiemy, z góry, na jaką sumę musimy się przygotować i nie zaskoczą nas dodatkowe wydatki.