Jak wykorzystać rolety rzymskie w różnych pomieszczeniach?

Rolety rzymskie to obecnie niezwykle modny element aranżacji okna. Eleganckie rolety są szyte z materiałów o wysokiej jakości, a ogromny wybór dostępnych tkanin sprawia, że bez trudu dobierzesz odpowiedni kolor, odcień, wzór, a także strukturę  w zależności od planowanej aranżacji i stylu wnętrza.

Rolety rzymskie na wymiar do salonu

Salon to w większości mieszkań i domów najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie. To tutaj przyjmujemy gości, to tutaj spędzamy weekendowe popołudnia w rodzinnym gronie. Warto zadbać o elegancki, ale także przytulny charakter salonu, tak aby zarówno domownicy jak i zaproszeni goście czuli się w nim komfortowo. Rolety rzymskie w salonie spełniają kilka najważniejszych funkcji: zasłaniają wnętrze mieszkania przed ciekawskim wzrokiem przechodniów, zwłaszcza w mieszkaniach położonych na parterze, osłaniają przed nadmiarem słońca z zewnątrz, zapewniając przytulny nastrój, ale także pomagają podkreślić wybrany styl, w którym zostało urządzone pomieszczenie. We wnętrzach w modnym stylu skandynawskim sprawdzają się rolety rzymskie uszyte z delikatnych, jasnych tkanin, najlepiej z naturalnych włókien. Idealnym rozwiązaniem będzie tkanina pół transparentna, która osłania salon, ale przepuszcza odpowiednio dużo promieni słońca: wszak styl skandynawski, który powstał na dalekiej północy, gdzie słońca nie ma zbyt wiele, kładzie duży nacisk na oświetlenie pomieszczeń.

Jeżeli salon urządziliśmy w stylu glamour, z łatwością dobierzemy do niego rolety rzymskie. Wiele dostępnych modeli jest szytych z połyskliwych, dobrze kryjących tkanin, często ozdobionych bogatymi wzorami, paciorkami, cekinami i innymi świecącymi błyskotkami. Taka roleta nie tylko zapewni prywatność, ale także podkreśli styl wnętrza.

Rolety rzymskie do kuchni

Kuchnia to kolejne pomieszczenie, w którym rolety rzymskie sprawdzą się idealnie. Co prawda wiele mieszkań nie posiada widnej kuchni, ale jeżeli w Twoim mieszkaniu w kuchni znajduje się przynajmniej jedno okno, warto postawić na jego odpowiednią aranżację. Podobnie jak w przypadku salonu, wiele zależy tutaj od przyjętej stylistyki. W tradycyjnych kuchniach sprawdzą się rolety w jasnych barwach, ozdobione delikatną falbanką lub frędzlami, a także uszyte z lekkich tkanin w delikatne, kwiatowe wzory. Jeżeli chcesz przełamać styl tradycyjnej kuchni, możesz wybrać rolety stanowiące mocny akcent kolorystyczny, np. w modną marokańską koniczynę.

W wielu kuchniach okna mają niestandardowe wymiary, dlatego warto zamówić rolety rzymskie na wymiar, idealnie dopasowane do wielkości oraz kształtu okna. Można zamówić je w firmie Ardeko, specjalizującej się w projektowaniu i realizacji aranżacji dekoracji okiennych.

Rolety na wymiar

Kolejnym pomieszczeniem, w którym można pokusić się o ciekawą aranżację okna z wykorzystaniem rolet rzymskich, jest łazienka. Rolety z delikatnych tkanin, które przepuszczają promienie słońca, ale chronią przed spojrzeniami z zewnątrz, są idealnym rozwiązaniem do łazienki. Świetnie komponują się ze stylem retro oraz z prowansalskim, nadając pożądanej lekkości całej aranżacji. Ciekawym pomysłem będą zarówno klasyczne, białe rolety, dobrze komponujące się z charakterem klasycznej łazienki, jak i nieco odważniejsze kolory.

Rolety rzymskie na wymiar to dobry sposób na uzupełnienie aranżacji salonu, kuchni oraz łazienki, a także pozostałych pomieszczeń. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się ciekawy design i wysoka funkcjonalność.