Gdzie stosuje się KNX?

Inteligentny dom jest pojęciem, które jest teraz na czasie. Na pewno masz w gronie swoich znajomych osobę, która ma zaprojektowany budynek w nowym stylu. Przy doborze odpowiedniego systemu mamy swoje własne zacisze domowe, które nie tylko kontroluje wykorzystywanie energii, ale także masz wpływ na jej realne zużycie. Gdzie jest powszechnie stosowany system KNX? Przyjrzyjmy się temu z bliska.

Kilka słów o systemie KNX

System KNX jest poniekąd technologią, która jest najczęściej stosowana jeśli chodzi o nowoczesne domy. Jedynym warunkiem skorzystania z niej jest umieszczenie odbiorników w urządzeniach codziennego użytku. System umożliwia sterowanie nimi nawet w trybie zdalnym. Inteligentny dom jest bardzo innowacyjnym rozwiązaniem. Pomagają dostosować zużycie energii do własnych potrzeb. Obowiązkowym elementem w takim systemie jest wyłącznik mocy. Cała funkcjonalność zapewnia nam nie tylko bezpieczeństwo, ale realny wpływ na oszczędzanie energii.  Pewną innowacją jest także umieszczanie w ramach systemu czujników ruchu. Dzięki temu nasze sumienie nie zje nas żywcem, gdy nie będzie nas w danym pomieszczeniu a światło dalej będzie się palić. Takie rozwiązanie uspokoi nasze sumienie. Zrobimy to  nie wychodząc z innego pomieszczenia zdalnie za pomocą tableta lub smartfona.

KNX i jego zastosowanie

Głównym celem systemu KNX jest współpraca z urządzeniami w domu. Są one składowymi inteligentnego domu, gdzie wszystkie razem tworzą jedną całość. Umożliwia chociażby kontrolowanie wydatków z tytułu zużycia energii elektrycznej czy też dostosowanie odpowiedniej temperatury powietrza. Większość z nich posiada mierniki temperatury. Na jej podstawie możemy określić, czy w domu jest za zimno czy też za gorąco. Pozwala na optymalne dostosowanie wilgotności powietrza. System też jest powszechnie używany w większych firmach czy też przedsiębiorstwach. Jego głównym celem jest inteligentne zarządzanie energią. Podczas budowy warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. KNX daje nam mnóstwo możliwości.