Dlaczego warto skorzystać z projektanta wnętrz

Korzystanie z usług projektanta, daje szerokie pole możliwości aranżacyjnych. Gotowe projekty mieszkania czy konkretnego wnętrza raczej nie będą spełniać wszystkich twoich wymogów. Tylko profesjonalista jest w stanie nadać każdemu pomieszczeniu pełnię estetyki i funkcjonalności.

Niby wszystko jest, a jednak…

No właśnie. Takie historie lubią się powtarzać. Na zdjęciu projekt wyglądał fantastycznie i spełniał wszelkie twoje wymagania. Jednak później można się gorzko rozczarować, kiedy zacznie czegoś brakować lub mieszkanie stanie się po prostu mało wygodne. Estetyka jest bardzo ważnym elementem wystroju każdego wnętrza, ale priorytetowo należy postawić na funkcjonalność. Tylko wtedy będzie można urządzić swój dom komfortowo i praktycznie. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na osobistą współpracę z  projektantem wnętrz. Jeśli wybierze się profesjonalistę, to wtedy można być pewnym, że efekty będą satysfakcjonujące.  Każda rzecz będzie miała swoje miejsce, pomieszczenia będą urządzone w sposób inteligentny i w konkretnym stylu. Projektant może wykonać całą pracę, czyli zacząć od wyburzenia ścian (jeśli planujesz przebudowę mieszkania), wybrać meble, kolorystykę Sloan, a nawet dekor i tkaniny. Możliwości jest wiele i tylko od ciebie zależy ile będzie  w projekcie twojego wkładu, a na ile zdasz się na zdanie fachowca.

Odpowiedni  (mikro)klimat

Dobrze, że wzrasta świadomość ludzi, związana z życiem w stylu Eko. Oprócz kupowania zdrowej żywności z etykietką bio i zwracania uwagi na swoją sylwetkę, pojawia się także dążność do mieszkania ekologicznego. Segregowanie śmieci i rezygnacja z foliowych opakowań na rzecz papieru to nie wszystko. Ludzie dbają o to, aby materiały wykończeniowe w ich domu były w pełni bezpieczne i zdrowe dla organizmu. Liczy się idealne zabezpieczenie domu przed wilgocią, korzystanie z ogrzewania  nierujnującego środowiska, zakładanie paneli solarnych na dachach i działkach czy w końcu dobieranie odpowiednich surowców na podłogi czy ściany.  Zamawiając gotowy projekt, niemożliwe jest, aby wszystko było zorganizowane tak, jak się chce. Zawsze pojawi się myśl, że to można było zrobić zupełnie inaczej, czy też lepiej, bardziej ekologicznie.

Inny układ pomieszczeń

Często bywa tak, że konieczna jest zmiana w rozplanowaniu pomieszczeń. Trzeba wyburzyć ściankę, scalić dwie ze sobą lub wydzielić przestrzeń z większej. Dobry projektant wnętrz zauważy, że takie a nie inne rozwiązanie byłoby najlepsze i bardziej funkcjonalne. Czasami wystarczy wstawić szklaną ściankę działową w małym pomieszczeniu, aby zyskało wizualnie i stało się praktyczniejsze. Można wydzielić w ten sposób miejsce na aneks kuchenny czy garderobę. Projektant zawsze znajdzie korzystne rozwiązanie,  nawet na najmniejsze wnętrze. Dobierze odpowiednią kolorystykę ścian (koniecznie jasną), ułożenie płytek np. w łazience czy oświetlenie. Za pomocą kilku trików można poszerzyć  znacznie przestrzeń i nadać jej nowego wyrazu.

Jeśli chcesz mieć perfekcyjnie urządzone mieszkanie lub domek, poproś o radę projektanta wnętrz. Jeśli trafisz na dobrą, solidną firmę,  np. „Biuro projektowe Lux Interiors”, sprawisz sobie i swoim bliskim sporą niespodziankę. W takim domu będzie przytulnie, wygodnie i bezpiecznie, a przy tym wszystko znajdzie się na swoim miejscu. Pracownik z ww. firmy nie tylko wykona projekt, ale dostarczy odpowiednie materiały i będzie koordynował pracą ekipy robotników. Nie musisz więc martwic się o efekt końcowy, bo on zawsze stanowi unikalne połączenie estetyki i funkcjonalności.